Olimp Forsen 30 kaps

Olimp Forsen to suplement diety, zawierający kompleks składników pomagających uzyskać stan odprężenia i wyciszenia organizmu. Preparat ułatwia zasypianie oraz poprawiaj jakość snu.

Skład suplementu diety Olimp Forsen:
Diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion®), L-teanina, L-tryptofan, ekstrakt owsa zwyczajnego (Avena sativa L.), tlenek magnezu, ekstrakt z liści melisy (Melissa officinalis L.), ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus L.), kwas gamma-aminomasłowy, ekstrakt szafranu (Crocus sativus L.), amid kwasu nikotynowego - niacyna, chlorowodorek pirydoksyny - wit. B6, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E171).

Działanie suplementu diety Olimp Forsen:
* Melisa lekarska (Melissa officinalis) ma wpływ na metabolizm neurotransmiterów, łagodzi napięcie nerwowe, które jest jedną z głównych przyczyn problemów związanych z zasypianiem.
* Szyszki chmielu wyciszają, ułatwiają zasypianie, a także poprawiają jakość i ciągłość snu.
* Szafran (Crocus sativus) zawierający substancje aktywne (safranal i krocyna), powodujące zwiększenie poziomu neurotransmiterów w mózgu (np. serotoniny, odgrywającej ważną rolę w regulacji cyklu snu-czuwanie, pozwalając na zdrowy i spokojny sen - prawidłowy poziom tej substancji, określanej „hormonem szczęścia”, ma wpływ na nastrój i wykazuje naturalne działanie antydepresyjne).
* L-teanina jest aminokwasem wpływającym na pracę mózgu. Zwiększa generowanie przez mózg fal alfa, które świadczą o wyciszeniu czynności mózgu i przygotowaniu organizmu do fazy snu.
* L-tryptofan to metaboliczny prekursor serotoniny, z niego produkowany jest „hormon szczęścia\\\\\\\".
* Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) jest aminokwasem i neuroprzekaźnikiem hamującym, który generuje powstawanie postsynaptycznego potencjału hamującego, prowadzącego do blokowania pobudliwości komórek nerwowych, a w konsekwencji przyczyniającego się do promowania naturalnego snu.
* Niacyna w przypadku zbyt małej podaży w pożywieniu syntetyzowana jest z L-tryptofanu. Wówczas dochodzi do obniżenia puli tryptofanu, z którego wytwarzana jest serotonina wpływająca na regulację cyklu snu.
* Witamina B6 uczestniczy w syntezie wielu enzymów, hormonów, a także hemoglobiny. Wspomaga metabolizm magnezu i sprzyja jego wchłanianiu. Uczestniczy także w wytwarzaniu serotoniny.
* Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Dawkowanie suplementu diety Olimp Forsen:
1-2 kapsułki około godzinę przed planowanym zaśnięciem, popijając dużą ilością wody.