Aktualności
7 prostych reguł zmniejszających ryzyko czerniaka.
May 21, 2017

7 prostych reguł zmniejszających ryzyko czerniaka.

Czerniak to najbardziej agresywny spośród nowotworów skóry. W ramach trwającego Tygodnia Świadomości Czerniaka eksperci zachęcają więc do przestrzegania siedmiu prostych reguł, które pomogą zmniejszyć ryzyko tego nowotworu.

Ach ten gluten!
May 10, 2017

Nowe badanie, przeprowadzone na ponad 100 tys. uczestników, wykazało, że spożywanie glutenu w żaden sposób nie zwiększa ryzyka chorób serca u osób bez celiakii. Co więcej - eliminacja glutenu może wręcz sercu szkodzić, gdyż pozbawia nas korzystnych dla tego organu produktów pełnoziarnistych.

Wielkanoc
April 15, 2017

Najserdeczniejsze życzena spędzenia tego uroczystego czasu w spokojnej refleksji nad najistotniejszymi w życiu sprawami, w gronie Bliskich i Przyjaciół, z dala od polityki, telewizji i internetu.

Działanie smogu na układ oddechowy.
Feb. 1, 2017

Smog upośledza funkcje obronne dróg oddechowych, torując drogę infekcjom, utrudnia też wymianę gazową w płucach, co powoduje większe obciążenie serca – wyjaśnia pulmonolog i alergolog prof. Jerzy Kozielski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Odra wciąż groźna – nie zapominajmy o szczepieniach dzieci
Jan. 11, 2017

Szczepienia przeciwko odrze są w Polsce obowiązkowe dla dzieci w wieku 13-15 miesięcy oraz w 10. r. życia (skojarzone szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce). Rośnie jednak liczba dzieci nieszczepionych, co wiąże się z przekonaniem rodziców, że w Europie odra została wyeliminowana lub że jest to jedna z tych chorób, które w dzieciństwie przechodzi się łagodnie....

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >